Odbiór mieszkania z rynku wtórnego

Mogłoby się wydawać, że odbiór mieszkania od poprzedniego właściciela jest prostszy, niż od dewelopera. Do tego przedsięwzięcia jednak, także należy bardzo dobrze się przygotować. Kupujemy przecież nasze nowe gniazdko, ostoję i kąt na ziemi. Nie możemy czuć się oszukani, czy też zawiedzeni, kiedy emocje po wprowadzeniu się do nowego apartamentu, już opadną, a my zorientujemy się, że nie wszystko jest tak, jak obrazował nam to sprzedawca. Do wydarzenia, jakim jest odbiór kluczy, powinniśmy przygotować się wcześniej. Z rozwagą i czujnością sprawdzić, czy inwestycja, którą zamierzamy kupić, jest w rzeczywistości taka, jak została przedstawiona w ofercie sprzedażowej.

Bardzo ważnym jest, aby pamiętać o sprawdzeniu zgodności informacji zawartych w dokumentacji mieszkania. Warto się tym zainteresować, tym bardziej, że sprawdzanie powierzchni na rynku wtórnym, nie jest regułą. Nie namawiamy oczywiście do podejrzewania innych o złe intencje, wszędzie może wkraść się błąd – również do dokumentacji. Ponadto budynek mógł przechodzić przebudowę. Może zdarzyć się także, że lokal był mierzony w okresach różniącego się od siebie prawa budowlanego, co powoduje zmiany w metrażu. Nasze doświadczenie pokazuje, że często faktyczny niższy metraż, jest kartą przetargową do obniżenia ceny przez sprzedającego mieszkanie.

Ogromnie dużą rolę pełni również odbiór techniczny. Mieszkania, czy domy na rynku wtórnym, mogą posiadać wady ukryte, które przysporzą nam wielu problemów. Na przykład zła termoizolacja, stare okna czy krzywe ściany. Kupując nieruchomość na rynku wtórnym, trzeba brać pod uwagę stan całego budynku, a nie tylko konkretnych pomieszczeń. Ważne jest też otoczenie i zwrócenie uwagi na klatki schodowe, części wspólne czy lokalizację względem torów, autostrady, zakładów utylizacji.

Jeśli Państwa mieszkanie lub dom, będą posiadać ogród, to koniecznie trzeba poprosić o wytyczenie granic w terenie. Jest to niezbędne, żeby uniknąć rozczarowania, już po odbiorze kluczy, co do faktycznej wielkości naszej działki. Trzeba bardzo dokładnie sprawdzić każdy szczegół, przy tak poważnej inwestycji. Jeśli nie czujecie się Państwo na siłach, aby temu podołać, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Na przestrzeni lat zauważamy, że nasi klienci są bardzo zadowoleni, wybierając profesjonalną pomoc, przy dokonaniu oceny stanu technicznego kupowanego mieszkania. Koszt naszej usługi, jest dużo mniejszy, niż koszty związane z naprawą i wymianą zaistniałych mankamentów, nie wspominając już o zdenerwowaniu i straconym czasie. Wiemy jak silne jest pragnienie, zamieszkania w swoich czterech ścianach, jednak pośpiech jest w tym wypadku bardzo złym doradcą.

Jakie dokumenty są niezbędne do odbioru ?

Ile kosztuje odbiór domu lub mieszkania ?

Jak wygląda protokół z odbioru ?

Jakie powinny być standardy deweloperskie ?

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego

Odbiór mieszkania bez pozwolenia na użytkowanie