Jak wygląda współpraca przy odbiorze?

Deweloper przed lub po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie zawiadamia Klienta o możliwościodbioru/sprawdzenia nieruchomości. Udostępnia harmonogram on-line lub proponuje kontakt wcelu ustalenia terminu spotkania.Do wyceny odbioru potrzebujemy znać lokalizację i nazwę inwestycji, metraż mieszkania iprzynależności. Po zaakceptowaniu oferty przez Klienta ustalamy wspólny dogodny termin dla 3Stron. Najlepiej aby planować odbiór z ok. 1 tygodniowym wyprzedzeniem.W dniu odbioru spotykamy się wszyscy pod inwestycją i udajemy na mieszkanie w celu dokonaniaoględzin. 

W zależności od wielkości i ilości usterek potrzebujemy średnio ok. 1-3h na sprawdzenie. Uwagi oznaczamy taśmą i ołówkiem.

Następnie przystępujemy do przekazywania usterek deweloperowi w obecności Klienta. Klient maprawo zrezygnować z niektórych usterek, może też zgłosić swoje uwagi.

Po sprawdzeniu mieszkania przechodzimy do sprawdzenia komórki i garażu.

Po omówieniu całości Klient i deweloper podpisują protokół.

Od tej chwili deweloper ma 14 dni na odniesienie się do uwag i 30 dni na ich usunięcie.

Płatności za spotkanie można dokonać przed lub po oględzinach gotówką, kartą, przelewem. Wystawiamy paragon po dokonaniu płatności lub na życzenie fakturę.

Zapraszamy do współpracy, w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

 

Jakie dokumenty są niezbędne do odbioru ?

Ile kosztuje odbiór domu lub mieszkania ?

Jak wygląda protokół z odbioru ?

Jakie powinny być standardy deweloperskie ?

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego

Odbiór mieszkania bez pozwolenia na użytkowanie