Standardy deweloperskie

Nie istnieje jeden, konkretny i powszechny wyznacznik tego, czym jest stan deweloperski. Podstawowy standard wykończenia różni się w zależności od dewelopera. Należą do niego tynki gipsowe, instalacje, czy wylewki podłogowe. Generalnie stan deweloperski to doprowadzenie mieszkania do takiego stanu, aby można było rozpocząć w lokalu etap wykończeniowy. Znaczna większość Klientów decyduje się na wybór właśnie takiego stanu nieruchomości. Każdy deweloper posiada standard wykonania, który załącza do umowy deweloperskiej. To właśnie w tym standardzie znajdują się wszelkie szczegóły dotyczące zakresu wykończenia oraz użytych materiałów przez dewelopera.

Oddanie mieszkania winno odbyć się wówczas, kiedy jest ono w stanie identycznym, jak ten, o których stanowią standardy wykazane przez dewelopera. Oczywiście po naprawieniu wszelkich zgłoszonych przez nabywcę niezgodności i usterek. Wszystkie te rzeczy, zapisane są uprzednio w protokole odbioru.

Niekiedy deweloperzy proponują opcję „podwyższonego stanu deweloperskiego”. To dlatego, że mało kto, decyduje się na wariant kupna mieszkania „pod klucz”. Podwyższony standard, oznacza często dodatkowy biały montaż, czyli wyposażenie kuchni i łazienek w urządzenia sanitarne i płytki. Można spotkać się też z ofertą, zawierającą założenie drzwi wewnętrznych w mieszkaniu.

Po kilkuletniej obecności naszej firmy w branży, doskonale wiemy, że lokale mieszkalne przekazywane do odbioru w stanie deweloperskim, prawie zawsze, zawierają wady i błędy w wykonaniu. Obserwując naszych Klientów widzimy, że odbiór mieszkania z naszą fachową pomocą jest w ich odczucia strzałem w dziesiątkę. Wszelkie procedury towarzyszące zakupowi mieszkania są trudne i wymagające. Decydując się na wybór oferty Whiteinspirations nie musicie martwić się Państwo o przeoczenie jakichkolwiek dokumentów czy powinności związanych z odbiorem wymarzonych czterech ścian.

Jakie dokumenty są niezbędne do odbioru ?

Ile kosztuje odbiór domu lub mieszkania ?

Jak wygląda protokół z odbioru ?

Jakie powinny być standardy deweloperskie ?

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego

Odbiór mieszkania bez pozwolenia na użytkowanie