Odbiory mieszkań i domów Katowice

Rynek deweloperski kwitnie na Śląsku aż miło. Domy i mieszkania w Katowicach sprzedają się znakomicie, a inwestorzy proponują swoim klientom coraz więcej ciekawych rozwiązań. Nie każda inwestycja powstaje bez błędu – warto dokładnie sprawdzić nowo kupowane mieszkanie. Tym zajmują się specjaliści od odbiorów mieszkań i domów.

W ramach swojej kontroli technicznej przeprowadzają oni szereg badań, które mają wskazać, czy dane mieszkanie nie posiada ukrytych wad konstrukcyjnych, czy też błędów wykończeniowych. Bardzo ważne jest wykrycie ich przed podpisaniem protokołu zdawczo – odbiorczego. Dlaczego jest to tak istotne?

 

Przeniesienie własności do nieruchomości następuje po przeprowadzeniu odbioru mieszkania. Zgłoszone na tym etapie błędy, deweloper jest zobowiązany poprawić samodzielnie i na własny koszt. Jeżeli przyszły właściciel nie zgłosił ich odpowiednio wcześnie będzie zmuszony naprawiać je za własne pieniądze.

W wielu przypadkach mieszkań lub domów w Katowicach mowa nawet o kilkudziesięciu tysiącach złotych na naprawę usterek dewelopera! To pieniądze, które mogą zostać w portfelu klienta, jeśli zdecyduje się ona skorzystanie z usług podmiotów zajmujących się profesjonalnym przeprowadzeniem odbioru mieszkania w Katowicach.

Jakie dokumenty są niezbędne do odbioru ?

Ile kosztuje odbiór domu lub mieszkania ?

Jak wygląda protokół z odbioru ?

Jakie powinny być standardy deweloperskie ?

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego

Odbiór mieszkania bez pozwolenia na użytkowanie