Odbiór mieszkania bez pozwolenia na użytkowanie

W świetle prawa, odbiór nieruchomości, może odbyć się dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie lokalu. Często zdarza się tak, że deweloper namawia na podpisanie umowy po zakończonej budowie i wykończeniu mieszkania. Deweloperzy argumentują swój pośpiech tym, że skoro inwestycja jest już gotowa, to nie ma, na co czekać.

Nie musimy całkiem odmawiać deweloperowi takiego spotkania, jednak winniśmy poinformować go, że takowy odbiór nie jest zgodny z ustawą deweloperską.

Warto udać się na takie spotkanie, w celu skonfrontowania ze sobą umowy deweloperskiej ze standardem oraz normami budowlanymi. Pamiętajmy, żeby podczas takiego spotkania spisać protokół, na którym nie może zabraknąć podpisu dewelopera. Później, przy właściwym odbiorze mieszkania, bezwarunkowo musimy przepisać wady i usterki do ostatecznego protokołu, na którym też konieczny jest podpis dewelopera.

Podpisanie odbioru lokalu, przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, grozi tym, że podczas ewentualnych spraw w sądzie, nie będziemy mogli odwoływać się do protokołu odbioru.

Na koniec, pragniemy Państwu przypomnieć, że bez pozwolenia na użytkowanie, nie jest możliwe przeniesienie własności nieruchomości, na nowego właściciela. Równocześnie uczulamy Państwa, aby pod żadnym pozorem nie podpisywać takowej umowy, w obliczu ewentualnych propozycji dewelopera.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy, która proponuje swoją profesjonalną pomoc przy odbiorze mieszkań, domów i lokali. W całym zamieszaniu towarzyszącym kupowaniu nowego mieszkania i w natłoku spraw do załatwienia, łatwo o pomyłkę ze strony naszych klientów. Nie dopuścimy, aby ci z Państwa, którzy podejmują z nami współpracę, w jakikolwiek sposób ucierpieli, lub ponieśli stratę przy odbiorze wymarzonej inwestycji.

Jakie dokumenty są niezbędne do odbioru ?

Ile kosztuje odbiór domu lub mieszkania ?

Jak wygląda protokół z odbioru ?

Jakie powinny być standardy deweloperskie ?

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego

Odbiór mieszkania bez pozwolenia na użytkowanie